आयो खुसीको खबर – बिरामी अनिता खड्काको निको भएपछि दिइन पहिलो अन्तरबार्ता(हेर्नुस भिडिओ)

अनिता खडका र विनोद खडका यो जोडीलाई नचिन्ने सायदै कम होलान् ।यो जोडी नेपालकै एउटा नमूना जोडीको रुपमा चिनिएको छ । टि`कटकबाट भा’इरल भएको यो जोडीको वास्तविकता निकै नै मा,’र्मिक र आत्मियताले भरिएको छ ।

पछिल्लो समय अनिताको स्वास्थमा निकै नै सुधार आएको छ । कुनै समय अनिताको शरीरको तौल घटेर २७ किलोसम्म पुगे को थियो । तर अहिले अनिता निकै मोटाएकी छिन । अहिले उनको तौल बढेर ५५ किलो पुगेको छ ।

अहिले उनी बिना कसैको सहारा बस्न सक्छिन सामान्य चिजहरु मुखसम्म हातले लगेर आफै खान सक्छिन् ,मान्छे चिन्छिन् र एकदमै खुसि साथ रहन्छिन् ।

अ`प्रेसन फे`ल भईसकेपछि निकै नि दु`खद समयबाट गुज्रिर हेको अनिता परिवार अहिले भने सामान्य खुसि र अधिक्तम दु`खि नै छ खुसि यो मानेमाकि अनिता हिड्न सक्ने सम्म भइन अनि दुख चहि उनको उपचार पै`सा अ`भावले गर्दा रोकिरहन्छ ।

भ`गवान् जस्ता श्रिमान पहिलोपटक नै थियो यसरी रो`एको ,अनिताको सु-स्वास्थ्यका लागि उनले आफ्ना आ`शुहरुलाई लुकाउनै सकेका थिएनन् ।पछिल्लो समय अनिता खड्काको स्वास्थमा एकदमै क्रमिक सुधार देखिएको थियो।

अस्पतालमा अनिताको राम्रो हेरचाह र स्याहा रसु,,सार गरेर आमाजु दिदी बसेकि छिन् ।बिनोद पनि कहिलेकाही मात्रै आउन पाउँछन् किनकि काम जो उनले गर्नुपर्छ र कामसगै अनिताको उपचारका लागि खर्च जुटाउने जिम्मा जो उनको काधमा छ ।

उनी अनितालाई बेलाबेला हेर्न आउँछन् अनि उनी आएसगै अनितालाई खुसि राख्ने हर प्रयत्न गर्छन् र अन्तत जाने दिन आइहाल्छ अनि फेरि छुटिन जो गाह्राे हुन्छ ।पछिल्ला केही दिन अघि अनिताको स्वास्थ्यमा एकदम‌ै धेरै सुधार देखिए को थियो र उनको अनुहारमा बेग्लै चमक पनि थियो।

उनी दिनानुदिन झनझन सुधारिदै गैरहेकि थिइ न ,यशै क्रममा अनितालाई भगवान जस्ता श्री मान बिनोदले अस्पतालबाट आफ्नो घर गुल्मि सम्म आफैले डोर्याएर काखमा सुताएर लगेका थिए ।

दशै/तिहार जस्तो महान चाडलाई लक्षित गर्दै अनितालाई बिनोदले यसरी यो महान चाड दशै घरमै मनाउने भन्दै अस्प तालबाट घर लगेका थिए ।घर पुगेसगै अनिता आमा दाजुभाई र अन्य सदस्यहरुको माझ एकदमै खुसि देखि न्थिन् ।

त्यति मात्रै हैन अनिता आफ्नो श्रीमान बिनोद र ससुरा बुवासग हिडेसगै बिनोदले कादमा राखेर घर घुमाएको भिडियो पनि एक दमै भाइरल भए को थियो ।त्यति मात्रै हैन दशैलाई नै लक्षित गर्दै घर रङ्गाउनेदेखि बारि खन्ने जोत्नेसगै अनितालाई गित पनि गाएर सुनाएको भिडियो पनि भाइरल भएको थियो ।

पुर्ण अनिताको फेरि शल्यक्रिया हुने भएसगै उनको शल्यक्रिया एकदमै राम्रो ढंगबाट होस् भन्दै घरमा पुजा आजा समेत लगाउ दै उनका ग्रह दशाहरु सबै छुटेर जाउन भन्दै भगवान् जस्ता बिनो दको काखमा बसेर पुजा सम्पन्न गरेको भिडियो पनि एकदमै भाइरल भएको थियो ।

अहिले अनितालाई एकदमै महत्त्वपूर्ण र एकदमै डर,ला,ग्दो शल्यक्रिया पनि सफलता पुर्ण भयो । अहिलेसम्म जसरि सबैले साथ सहयोग गर्दै आउनुभएको छ उहाहरु सबैलाई धन्यवाद भन्दै अझै अब झनै सहयोग चाहिने दिन आएसगै सबैले साथ दिनुहोला भन्दै अपिल पनि गरियो ।

डाक्टरले समेत अबको शल्यक्रिया भगवान भरो सा भनिस केपछि शो अनिता परिवार आतिएको थियो किनकि यो शल्य क्रिया अहिलेसम्मकै सबैभन्दा ड रलाग्दो मध्यको एक थियो ।

त्यसैगरि अनिताको यो अन्तिम शल्यक्रिया उन लाई भेन्टिले टमा राखेर उनको शल्यक्रियाको तयारि भएसगै गरिएको थियो । उनलाई हेर्न रुङ्न र भेट्न धेरै मानुभावहरु साथै श्रीमानस हितको आफन्तजनको अस्पतालमा ठूलो लामलस्कर थिए ।

उनको यो शल्यक्रिया सफ,ल होस् भन्दै हामीले भग,वान्सग प्राथना पनि गरेका थियौ ।ट्याकेस्टेम ट्युबको सहायताले बोल्ने गरेकी अनिताको श्वा सप्रश्वासनलिमा भएको समस्याले उनको आबा ज नआउने र सास फेर्न पनि असहज हुने गरेको र बेलाबे ला त सास रोकिएला झै हुनेखालको अबस्था थियो ।

ट्याकेस्टेम ट्युबले कि त भित्रको भागलाइ सुधार्ने या बिगार्ने तर अनिताको भने भित्री भागमा सुधार भैराखेकोले थप तीन महिनाको लागि डाक्टरहरुले टि ट्युब नै लगाउने सुझाव दिएको बताएका थिए ।

यशो हुँदै गर्दा अनिता पहिलेको अवस्थामा नै फिर्केको देखिन्थ्यो ,नत उनी बोल्न सक्थिन नत आवाज नै आउथ्यो नत उठ्ननै ।पछिल्लो समय अनिताको स्वास्थ्य पुर्ण बिग्रिएको थियो। केही दिन अघि मात्रै यहि सेरोफेरोमा अनितालाई पुर्ण अप्रेसन थिए टरमा लगिएको थियो ।

बारम्बार उनिलाई अप्रेसन गर्नुपर्ने भएसग‌ै परि वार एकदमै दुखि चिन्तित देखिन्थ्यो । उनी फेरि पहिलेको जस्तै ठिक भएर आए को हेर्न पाईयोस् भन्दै परिवार भगवान्सग बिन्ति बिसाउथ्यो ।

अनिता अप्रेसन थिएटर जाँदै गर्दा उनी रुदै थिइ न जुन देख्दा जो कोहिको मन रुनु स्वभाविक नै हो ।तर अनिताको बारे एकदमै भ्रामक समाचा रहरु जुन उनको मृ त्यु भएको भन्दै फैलाइएको थियो उक्त समाचार एकदमै झुटो भएको सबै माझ जानकारी गराउदछौ ।

सामान्य भिउज र डलरको खेति गर्ने ती मिडि याहरु प्रति हामी दुख व्यक्त गर्न चाहान्छौ । पत्रकारिताले स्वतन्त्रता दिएको छ तर यशको मत्लव यो हैनकि जिउदो मान्छेलाई यस्तो गरियोस ।

यस्ता समाचार भाइरल भै रहदा उक्त परिवारमा के बितेको होला कस्ले परिकल्पना गरेको होला र । मानवले मानवता बिर्सनु हुदैन । अनिताको चाडै स्वास्थ्य लाभको कामना गर्दछौ ।

Leave a comment

Your email address will not be published.