६ बर्षअघि धन कमाउन कोरिया गएका नेपालीको मेसिनमा टाउको च्यापिएर ज्यान गयो(नेपाली भए RIP लेख्नुहोस )

दक्षिण कोरिया । कोरियामा कार्यरत एक नेपालीको बिहीबार कार्यस्थल दुर्घटनामा परी मृत्यु भएको छ । भोजपुर घर भई याङसानमा कार्यरत तीर्थ पाण्डेको मृत्यु भएको गैरआवासीय नेपाली संघ दक्षिण कोरियाका वरिष्ठ उपाध्यक्ष सञ्जिव राईले जानकारी दिए ।

काम गरिरहेकै अवस्थामा मेसिनमा टाउको च्यापिएर उनको घटनास्थलमै मृत्यु भएको सहकर्मीलाई उद्धृत गर्दै राईले बताए । ईपीएसमार्फत कोरिया आएका उनी ६ वर्षदेखि कार्यरत थिए । सोही कम्पनीमा दुर्घटनामा परी गत वर्ष पनि एकजना नेपालीले एउटा हात गुमाएका थिए ।

मृतक पाण्डेको शव याङसान अस्पतालमा राखिएको छ । घटनाका विषयमा नेपाली दूतावासलाई जानकारी गराईसकिएको र दूतावासले परिवारलाई खबर गर्ने तथा अन्य कानुनी प्रकृया जारी रहेको जनाएको छ ।

यो पनि

बालेनको वालमा नयाँ स्टाटस आयो, मनपरी लेख्ने पत्रकारलाई लाजले भुतुक्कै गरायो

काठमाडौं — काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन) ले मनपरी पत्रकार लाजले भुतुक्कै हुनेगरी नयाँ स्टाटस लेखेको छन् । बालेनले ई–स्पोर्टसका लागि छुट्याइएको बजेट कुनै अमूक संस्थाका लागि नभएको प्रतिक्रिया दिदैं त्यस्ता सञ्चारमाध्यम र सञ्चारकर्मीलाई पथ्थरको जवाफ फुलबाट फर्काएका हुन् ।

सञ्चारमाध्यम तथा सामाजिक सञ्जालहरुमा उठेको प्रसंगका विषयमा आफ्नो ध्यानाकर्षण भएको जनाउँदै यो आधुनिक विश्वमा ई(स्पोर्टस खर्बौंको आर्थिक योगदान गर्ने विधा भएको दाबी गरेका छन् । ‘ई–स्पोर्टसका लागि छुट्याइएको बजेट कुनै अमुक संस्था वा खेलका लागि होइन । आधुनिक विश्वमा ई–स्पोर्टस खर्बौको आर्थिक योगदान गर्ने बिधा हो ।

नेपालमा पनि यसको व्यावसायिक पाटो बढ्दैछ भने यही वर्ष हुने एसियाली खेलमा ई–स्पोर्टस पनि समावेश हुनेछ र योग्य रहेमा नेपाली ई(स्पोर्टसका खेलाडीहरुले पनि सहभागी भएर राष्ट्रको गरिमा बढाउन सक्नेछन् । यसलाई व्यवस्थित र सिर्जनशील बनाउनका लागि महानगरले बजेट छुट्याएको हो ।

कानुनले तोकिएबमोजिमको प्रक्रिया अपनाएर पारदर्शी किसिमले बजेट कार्यान्वयन हुनेछ । फलानो संस्था वा फलानो खेलका लागि सुनिश्चित गर्ने जस्ता गैरकानुनी र अनैतिक कार्यमा महानगर सामेल हुने छैन ।

साथसाथै, यो विषयलाई लिएर अतिरञ्जित र अनैतिक रुपमा मेरो नाम जोडिएका समाचारहरुको खण्डन गर्दै पत्रकारिताको मर्यादाभित्र बसेर आफ्नो कार्य गर्न, गराउन अनुरोध गर्दछु,’ बालेनले सामाजिक सञ्जालमा लेखेका छन् । बालेनले ई–स्पोर्टसका नाममा ‘रुटिन अफ नेपाल बन्दका सञ्चालक भिक्टर पौडेललाई फाइदा हुने गरी एक करोड बजेट छुट्याएको चर्चा चलेको थियो ।

Leave a comment

Your email address will not be published.