अब तस्बिरमा मात्र उनि, भीरमा सेल्फी खिच्दा चिप्लिएर श्रीमती खसिन्, श्रीमानले हात समातेर पनि बचाउन सकेनन्…..

अष्ट्रेलियामा बस्दै आएकी भारतीय मूलकी महिला परिवारसँग छुट्टी मनाउँदै थिइन् । सेल्फी लिन उनी पहाडको चुचुरो छेउमा गएकी थिइन् । यसै क्रममा उनको खुट्टा चिप्लियो । यसपछि उनी सय फिट तल खसिन् र उनको मृ”त्यु भयो ।

३८ वर्षीया रोजी लुम्बा आफ्नो परिवारसँग अष्ट्रेलियाको बोरोका लुकआउट नजिकै घुम्न थिइन्। यसै क्रममा श्रीमान् र छोराछोरीका अगाडि चुचुरोको किनारबाट खसेर उनको मृ”त्यु भयो । यो घटना डिसेम्बर २०२० को हो तर अहिले यस विषयमा धेरै खुलासा भएका छन् ।

डेपुटी स्टेट कोरोनर ज्याकी हकिन्सले उक्त महिला ‘सेल्फी रक’ मा पुगेर फर्किन खोज्दै गर्दा उनको खुट्टा चि”प्लिएर तल खसेको बताए । रोजी लुम्बा आफ्ना श्रीमान बसन्त र दुई छोराछोरीसँग घुम्न गएकी थिइन् । यसै क्रममा श्रीमान् श्रीमती फोटो खिच्न भ्यु प्वाइन्ट नजिक पुगेका थिए ।

त्यहाँ पुगेपछि दम्पतीले सेल्फीका लागि सेफ्टी फेन्स पार गरे र चट्टानको छेउमा पुगे। ‘सेल्फी रक’ पुगेपछि जोडीले केही तस्बिर पनि खिचे । न्युज डटकम डटएयुको एक रिपोर्ट अनुसार, रोजी किनारबाट फर्किदै गर्दा उनको सन्तुलन बिग्रियो।

उनी चट्टानमा झु”ण्डिइन् । श्रीमानले पनि बचाउन खोजे तर असफल भए । महिलाको हात छुट्यो । उनी श्रीमान् र छोराछोरीको अगाडि लडिन् । पहाड यति दुर्गम थियो कि प्रहरी र आकस्मिक सेवालाई पनि रोजीको शव निकाल्न करिब ६ घण्टा लागेको थियो ।

अनुसन्धानले पत्ता लगायो कि रोजीको मृ”त्यु टाउको फुटेको, मेरुदण्ड बिग्रिएको र धेरै चो-टपटकका कारण भएको हो। हेराल्ड सनसँगको कुराकानीमा बसन्तकी बहिनी जासु मीनल लुम्बाले भनिन् कि रोजी मूलतः भारतकी थिइन् । उनी परिवारसँग बाहिर जान मन पराउथिन् ।

Leave a comment

Your email address will not be published.