मेयर साब गाडी निकाल्नुस् राजधानीकाे फोहोर बागमतीमा फालीदिऊँ’

सरकारले फाेहाेर व्यवस्थापनमा साथ नदिएकाे भन्दै काठमाडौं महानगगरपालिकाका वडा ३० का वडाध्यक्ष दलबहादुर कार्कीले आक्राेश पाेखेका छन्।

बिहीबारको नगर कार्यपालिकाको बैठकमा वडाध्यक्ष कार्कीले सरकारले च्यालेन्ज दिएर काठमाडौंबासीलाई नर्कको जीन्दगी जीउन बाध्य बनाएको भन्दै अब बालेनको कार्यकालमा सरकारविरूद्ध उठ्नुपर्ने बताएका हुन्।

उनले भने, ‘सरकार राजधानीको समस्या टुलुटुलु हेरेर बस्छ न बञ्चरे डाँडोमा फोहोर फाल्न दिन्छ न त कुनै सहयोग नै गर्छ यस्तै हो भने हामी पनि सरकारविरूद्ध उत्रिनुपर्छ मेयर साब अहिले नै गाडी निकाल्नुस्, ट्रक लिएर युएन पार्कबाट सबै फोहोर बागमती फालीदिऊँ।’,

उनले यसाे नगरेसम्म सरकारले राजधानीबासीकाे समस्यालाई नदेख्ने भन्दै थपे, ‘आज रातभरि सबै फाेहाेर बागमती फालाैं बल्ल सरकारले कस्लाई गोली हान्न आउँछ हेरौंला हिम्मत छ कसैको लागौं कि त टुडिँखेलमा फोहोर राखौं आर्मीको गोली खाऔं होइन भने बाग्मती मै बगाइिदऊँ।’,

बिहीबारको नगर कार्यपालिकाको बैठकमा वडाध्यक्षहरुले पहिलो कार्य पालिका बैठकले फोहोरमैला व्यवस्थापनका लागि समिति बनाए पनि अहिलेसम्म त्यसको बैठक नबोलाइएकामा पनि गुनासो गरेका छन्। मेयर बालेन साह निर्वाचित भएपछि फोहोर व्यवस्थापन नहुँदासम्म माला खादा लगाउँदिन भने पनि ७० दिनसम्म समस्या समाधान हुन नसकेको भन्दै मेयरको आलोचना गरेका छन्।

Leave a comment

Your email address will not be published.