श्रीमान मलेशियामा नि’धन ! नेपालमा श्रीमती अर्कै संग भागिन्

श्रीमान मलेशियामा नि’धन ! नेपालमा श्रीमती अर्कै संग भागिन् !

काठमाडौ : कृष्ण कन्दङ्वा लिम्बू, एकसता अघि मलेशियामा मृ’त्यु भएका तेह्रथुमका दिलकुमार बुढाथोकीको श’व आज नेपाल आउने भएको छ । उनको श’व मलेशियाबाट बुधबार आउने दिलकुमारका दाई तुलसी बुढाथोकीले बताएका छन् ।

गएको हप्ता उनको सुतेकै अवस्थामा ज्या’न गएको मलेशियामा कार्यरत नेपालीहरुले बताएका छन् । दिलकुमार आठराई गाउँपालिका- ६, तत्कालीन चुहानडाँडा गाविस ४ भदौरेका हुन् । ३४ वर्षका उनी करिब ४ वर्षअघि बैदेशिक रोजगारीको शीलशिलामा मलेशिया पुगेका थिए ।

उनको मृ’त्युका बारेमा ठोस कारण खुल्न सकेको छैन । कम्पनीले सबै रिपोर्टहरु तयार गरेको भएपनि मृ’त्युको खास कारण भने खुलाएको छैन । कम्पनीमा सँगै काम गर्ने नेपाली कामदारहरुका अनुसार उनी सामानय अवस्थामै थिए मृत्यु भएको अघिल्लो दिन । सामान्य अवस्थामै रहेका उनले त्यो दिन को’रोना भाइ’रसबि’रुद्धको तेस्रो डोज खोप लगाएको उनका साथीहरुले बताएका छन् ।

कोरो’ना खोपमाथि शंका
मृ’तक दिलकुमारका भान्जा रोशन दंगालका अनुसार अघिल्लो दिन को’रोना भा’इरसबिरु’द्धको तेस्रो डोज खोप लगाएका थिए । त्यसै राति उनी विते । ‘कुनै पनि समस्या नभइ मामा सामान्य अवस्थामा हुनुहुन्थ्यो ।

अघिल्लो दिन कोरो’नाको खोप चाही लगाउनुभएको थियो रे । उहाँका साथीहरुले भनेको,’ दिलकुमारका भान्जा रोशनले न्यूज २४ सँग भने, ‘राति खाना खाएर उहाँ आफ्नो बेडमा सुत्न जानुभयो। हामी हाम्रो कोठामा सुत्यौँ । हामी बिहान उठ्यौँ । तर उहाँ उठ्नुभएन।’ रोशन हाल मलेशियामै कार्यरत छन् । उनलाई पनि को’रोनाको खोपले केही असर गरेको सुनाए ।

रोशनलाई मृ’त्युको कारण मेडिकल रिपोर्टबारे सोध्दा हर्टआ-ट्याक भनेर भनेको बताएका छन् । तर त्यो कुनै ठोस रुपमा प्रमाण नदिइ कम्पनीले दावी गर्दै आएको मात्रै बताए । उता दिलकुमारको परीवारले पनि मृ’त्यु हुनुअघि सञ्चै भएको भन्दै कुराकानी गरेको बताएको छ । दिलकुमारका दाई तुलसी बुढाथोकीले भाइले अघिल्लो दिन आफू सञ्चै भएको भन्दै फोनमा कुरा भएको सुनाए ।

प्रेम संघर्ष
दिलकुमारले १० वर्षअघि तेह्रथुमकै एक युवतीसँग प्रेम विवाह गरेका थिए । उनी क्षेत्रीकै छोरा भएपनि भागी विवाह गरेका थिए । लामो समयसम्मै उनको प्रेम चल्यो । तर युवतीको आमाबुबाले माग्न जाँदा नदिने सम्भावना बढेपछि उनले भगाएर विहे गर्ने निधो गरे । र, उनले चैतको बेला भगाएर घर त्याउने प्रयास गरेका थिए । उनको सुइको पत्तो पाएपछि युवतीका बुबाले उनीहरुको पीछा गर्दै तमोर खोलासम्म पछ्याएर छोरी फर्काउने गरि आएको थिए ।

त्यसपछि हुनेवाला ससुरा र दिलकुमारको तमोर खोलामा झण्डै हात हालाहाकै स्थिती भएको उनले सुनाएका थिए । तर उनी आफ्नो प्रेमिकालाई आफ्नो बनाउन सफल भए। उनीहरुको विवाह पनि भयो । उनीहरुको छोरा पनि भयो । तर दिलकुमार आर्थिक समृद्धि र सुखद भविश्यका लागि विदेशिन पुगेका थिए ।

श्रीमतीबाट धोका
उनी विदेशिएको २ वर्षपछि उनीका श्रीमति अर्कै पुरुषसँग विवाह गरेर गइन् । उनीहरुको एक सन्तान छोरा छन् । ती छोरा उनका दाई तुलसीका काखमा छन् । श्रीमतीबाट धोका भएपछि उनी पीडामा थिए । तर उनलाई बाँच्ने रहर भने थुप्रै थियो ।

उनी आफ्नो छोरासँग दिनैजासो म्यासेन्जरमा कुरा गर्ने गर्दथे । र, खुसी साट्ने गर्दथे । अहिले सँधै बुबा-आमा खोज्ने भतिजोलाई बुबासँग फेशबुक म्यासेन्जरमा कुराकानी गराउँदै आएको र कुरा गर्दा खुसी हुने गरेका तुलसीले बताए । तर अब उसको त्यो चाहना र खुसीमा पनि कहिल्यौ नखुल्ने बादल लागेको छ । –उज्यालो अन्लाईन नेपाल बाट

Leave a comment

Your email address will not be published.