अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेन भन्नुहुन्छ : को-भिड प्र’कोप अमेरिकामा सधैं रहँदैन

अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेन भन्नुहुन्छ : को-भिड प्र’कोप अमेरिकामा सधैं रहँदैन ।

जनवरी ९: अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले को-भिड–१९ को प्रकोप अमेरिकामा रहिरहन्छ भन्ने लाग्दैन तर यसको प्र’भाव विश्वभर रहिरहनेछ भन्ने चाँहि आफूलाई लागेको बताएका छन् ।

बाइडेनले ह्वाइट हाउसको ब्रिफिङमा उक्त टिप्पणी गरेको द हिलले जनाएको छ। उनले भने, ‘होइन, मलाई लाग्दैन कि को-भिड यहाँ यहाँ रहिरहन्छ किनकि जसरी हामी यसको सामना गर्दैछौं त्यसबाट यो यहाँ रहने छैन ।’

हामीसँग हामीले विकास गरेका धेरै उपकरणहरू छन् र हामी विकास गर्न जारी राख्छौँ जसमा को-भिड र को-भिडका अन्य प्रकारहरू विपत्ति सामना गर्ने सामर्थ्य रहोस् । बाइडेनको उक्त टिप्पणी संयुक्त राज्य अमेरिका र विश्वभरि अत्यधिक

ट्रान्समिसिबल ओमि-क्रोन भेरि-यन्टका कारण को-रोनाभाइर-सको गम्भीर बृद्धिको बीचमा आएको हो। अमेरिकी सरकारले शुक्रबार ओभर द काउन्टर को-भिड– १९ परी-क्षण किटहरू वितरणको लागि ५० मिलियन अमेरिकी डलर भन्दा बढीको ठेक्का प्रदान गरेको छ।

रक्षा विभागको विज्ञप्तिअनुसार ओमि-क्रोन भेरि-यन्टको प्रतिक्रियामा अमेरिकी जनतालाई ५०० मिलियन घर घरमा कोभि-ड–१९ परीक्ष-णहरु कुनै पनि लागतमा उपलब्ध गराउने बाइडेनको योजनाको एक भागको रूपमा यो सम्झौता जारी गरिएको थियो।

Leave a comment

Your email address will not be published.