शाहिले तिन शिर्ष नेता लाई यस्तो भने (भि‘डिय‍ो हेर्नुस)

काठमाडौँ ज्ञानेन्द्र शाहिले नेता थर्थरी बनाए भन्ने समचार बाहिरए पछि उनले के भनेछन भनेर भाषण खोज्दा यस्तो भेटियो हेर्नुस् भिडियो समाचारको अन्त्यमा राखिएको छ

हेर्नुहोस। हाम्रो नेपाल हामी नेपाली भ्रष्टाचार विरुद्ध महा अभि यानका अभियान्ता ज्ञानेन्द्र शाही ले फेरि चुनाव को विषयमा आफ्नो फेसबुकमार्फत यस्तो विचार राखेका छन् । तीन दशक अघि देखि शेर बहादुर देउवा, केपी शर्मा ओ ली,माधव नेपाल, पुष्प कमल दाहाल (प्रचण्ड) हरूको नेतृत्व छ। तर, देश कतातिर छ एक पटक खोजेर हेर्नुपर्ने भएको छ।

अझै चुनाव गरे पछि यिनी हरु नै सत्तामा आउँ छन होला ।उहीँ पुरानै भ्र”ष्टचारी अनुहार ? के परि’वर्तन हुन्छ ? र अर बौँ चुना’वी खर्च किन गर्नु ? अब जसले जितेपनि हुने केही हो ईन हामी जनता’ले पाउने केही होईन ।

सिर्फ एउटा भष्ट्रा’ चारी अपराधी कार्यकर्ता’को जागिर जाने हो रअर्को भष्ट्रा’चारी अपराधी कार्य’कर्ताले जागिर पाउने हो भष्ट्रचार गर्ने हो मुलुक कंगा’ल बनाउ’ ने हो ।एउटा’ले चु नाव जिते पनि अर्को’ले नै सरकार चला’उने हो विगत ३२ वर्ष’ देखि योफो’होरी संसदीय खेल भैरहेको छ

त्यसैले चुनाव गरेर अरबौँ पैसा उडाउनु भन्दा लुडो’ खेला एर नति’जा निका’ लौँ वा चिठ्ठा’ हालौँ ।यस्तै यो प नि,। क्यान’डा को राजधा नी मा संक’लकाल घो’षणा गरिए को

छ । कोरोना खोप को विरोध मा त्यहाँ का ट्रक चालकहरू ले गरेको आन्दो लन चर्किए पछि पनि राजधानी ओटा वाका सहर का मेय’रले संकटका’ल घो’षणा गरे’का हुन् । मेयर जीम वाट्स’नले ‘सहर पूर्णरूप’मा नियन्त्र ण बाहिर गए को’ बताए का छन् । त्यहाँ एक साता भन्दा बढी समय देखि ट्रक चालक हरु को प्रदर्श’न एक हप्ता देखि जारी छ ।‘फ्रिड’म

कन्भोई’ भनिए को प्रदर्श’न त्यहाँ को सर’कारले ट्रक ड्राइ भ’र हरू लाई कोरोना खोप’ अनिवा’र्य गर्ने निय’म लगाए पछि सुरु’ भए को थियो । वाट्सन’ले प्रदर्शन कारी हरूले बढ्दो’ रूप मा ‘असंवेदन’शील व्यव’हार’हरु गरे को बताए का छन् ।

प्रदर्शन कारी हरूले तार’म्तार हर्न र साइरन ब जा’उने र पटा’का पड्का’उने काम गरेर है’रान पारे’को मेय’रले बता ए का छन् । उनले आफू हरू प्रदर्शन कारी हरु भन्दा कम संख्या मा रहे का ले ल’डाई हारि रहेको बताए ।

‘यो समाधा’न हुनु’ पर्छ। हामीले हाम्रो शहर पुरानै स्वरूप मा ल्याउनु पर्छ,’ मेयर वाट्सन ले भने का छन् ।एउटा विज्ञ प्ति मा उनले ती प्रदर्श’न हरूले शहर’ का बासिन्दा को सु र’क्षा मा समेत असर पुर्‍याए को बताएका छन् ।

बिबिसी का अनुसार ट्रक ड्राइभर हरूले सडक मा टेन्ट र गाडी हरू राखेर अ’वरोध सि’र्जना गरेका छन् । मेयरले अब सहर’मा के गरिने छ भन्ने स्पष्ट विवरण दिए’का छैनन् ।स्थिति निय न्त्रण’मा लिन संकल’काल आपतका’ल घो’ष णा गरिए को छ । यस ले अग्र’मोर्चा र

आपत्का’लीन सेवा’का क’र्मचारी हरू लाई आवश्यक सामान आपूर्ति’मा सहर’लाई थप शक्ति प्रदान गर्ने विस्वा ‘स गरिए’को छ ।हाल क्यानडा’का एक ‘लाख २० हजार सीमा
वार’पार गर्ने ट्रक’ चालक मध्ये करिब ९० प्रतिशत’ ले खोप लगा’इसकेका छन् । बाँकी चालक हरू लाइ समेत खाेप अनिवा’र्य गरिए पछि प्रदर्श’न चर्कि एकाे हाे । तर अहिले प्रदर्श न मा अन्य माग हरू पनि थपिए का छन्

Leave a comment

Your email address will not be published.